Hepsi fan clup üye olursanız sevinirim ...mucx
Lütfen giriş yapın veya üye olun....!
Lütfen giriş yapın veya üye olun....!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜYELİK ÜCRETSİZ [ 0 TL ]

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mtv Tarafından Belirlenen En İyi Metal Gruplar

YazarMesaj
--merve--
Yeni Üye
--merve--

Mtv Tarafından Belirlenen En İyi Metal Gruplar Empty
MesajKonu: Mtv Tarafından Belirlenen En İyi Metal Gruplar   Mtv Tarafından Belirlenen En İyi Metal Gruplar EmptyPaz Nis. 26, 2009 1:45 pm

MTV kanalının resmi sitesi , tüm zamanların en muhteşem metal gruplarını seçti.
Top 10 listesi çıkaran MTV , bazı grup elemanlarının listedeki diğer gruplar hakkında söylediklerini de yayınladı.
Rob Halford ( Metal God ) Iron Maiden hakkında neler söyledi ?
Alexi , Judas Priest hakkında neler düşünüyor ?
Slipnatçı grup elemanı Maiden hakkında neler söyleyebilir ?
Rob Zombie KISS hakkında konuştu !
Dave Mustainer17;in AC/DC efsanesi ile ilgili yorumları neler ?

1. Black Sabbath

r0;Onlar groundbreaking* bir gruptular ve hala da öyleler. Yıllardır yeni birşeyler yayınlamamalarına rağmen, hala ilk Black Sabbath albümünü CD çalarınıza koyabilir ve üstünden 30 küsür yıl geçmiş olmasına rağmen, ilk günkü gibi taze tadlar alabilirsiniz. Çünkü iyi müziğin zamanla sınırlanmayan bir yeteneği vardır: Benim için Sabbath, Beatles ya da Mozart ile aynı konumda. Onlar alışılmamış, farklı bir çok şeye liderlik ediyorlar.r1; a33; Rob Halford, Judas Priest

*Groundbreaking: İngilizce; yeni, orjinal fikirler yaratan anlamında.

r0;Yokluktan birşeyler var etmek, imkansızdır (eğer bir sihirbaz değilseniz). Bu yüzden rahatça söyleyebilirim ki, Black Sabbath bir büyü yaptı. Bu Birminghamr17;dan çıkan 4 sihirbaz, daha önce var olmayan bir müzik türü yarattılar. Tony Iommi gitarın perdelerinde dolaşarak dünyayı değiştirdi. Sanki notalar boşlukta Tonyr17;nin onları duymasını beklercesine uçuşuyormuş gibi; O, ellerinin gücüyle notaları aldı ve onları bilinmezlikten, hepimizin dinleyebileceği Doom etkili şarkılarının içerisine soktu. Sabbath, bu notaları, Heavy Metalr17;in 5 kusursuz albümü haline getirdi. Heavy Metal onların. Onlar buna sahipler. Judas Priest, Iron Maiden, Metallica, Anthrax, Slayer, Pantera gibi gruplar (evet, tüm bu büyük gruplar da, onların) Sabbathr17;a çok şey borçlular.r1; a33; Scott Ian, Anthrax

r0;En Heavy, en korkunç, en cool riffler ve kıyamet gününü andıran Ozzy haykırışları.. Her bir süper parçasında, bu, işçi-sınıfı kent, Birminghamr17;ın sokaklarından gelen adamların, umutsuz ve tehditkar seslerini duyabilirsiniz. Onların hippi tabanlı, çiçek-çocuk imajlı psychedelic müzikleri, daha sonra gelecek tüm Heavy Metal gruplarının standartlarını belirledi.r1; a33; Tom Morello, Audioslave / Rage Against the Machine

2. Judas Priest

r0;Priest ile tura çıktığımız zaman hala başım dönüyor. Gerçekten özel bir iki-gitar atağına sahip olduklarını düşünüyorum. Glenn Tipton var olan gitaristler arasında tahminen en küçümseneni -oysa oldukça etkileyici. Ve kendimi modellerken K.K. Downingr17;den etkilendiğimi söyleyebil,rim. Tarzımda ikisinin de etkisi var. Harika insanlar. Onların yanında hala konuşacak kelime bulamıyorum.r1; a33; Kerry King, Slayer

r0;Benim için gerçek metal, Judas Priestr17;tır; çünkü onlar metal dışında hiç birşey içermiyorlar. Onlar saf metaller; hatta Metallica gibi, pek de metal olmamasına rağmen hala sahnelere çıkabilen bir grubun yanında %100 metal!r1; a33; Michael Amott, Arch Enemy

r0;Daha henüz 10 yaşındayken, Priestr17;tan ilk duyduğum notalar, r0;Painkillerr1;r16;dandı ve kesinlikle aklımı başımdan aldı. O albüm tamamıyla tüm zamanların en iyi metal albümlerinden biridir. Çok etkilenmiştim. 5 yıl sonra ise, önceki tüm kayıtları elimdeydi. Muhtemelen hayatımdaki en önemli metal anım, r0;Living After Midnightr1;r16;ta, Japonyar17;da, Rob Halfordr17;la birlikte çalmaktı; yani Metal Tanrısır17;nın bizzat kendisiyle..r1; a33; Alexi Laiho, Children of Bodom

3. Metallica

r0;İsmi zaten herşeyi anlatıyor. Ortaya çıktıklarında, hız öğesini ön plana çektiler ve bu işi 25 yıldan fazla süredir hala yapıyorlar. Onlar gerçekler adamım. Master of Puppets, yaptıkları en iyi kayıt. Bu, onların oyunda, en üst seviyede oldukları ve yazabildikleri en iyi şarkıları yazdıkları an. O albüme bayılıyorum, içindeki tüm şarkılara, baştan sona. Herkes, onların bu piyasanın en büyüklerinden olduğunu bilir ve onlar hiç bir zaman kendilerini başkalarına göstermek zorunda kalmadılar. Biz (Pantera) onların geldikleri seviyeye ulaşabilen tek grubuz. Onlar, sizin başarılarınızın ölçüsünü değerlendirebildiğiniz bir grupr1; a33; Vinnie Paul, Pantera/ Damageplan

r0;Onlar Korn için her zaman bir esin kaynağı olmuşlardır. Onların hep kendi yollarında azimle ilerleyen ve hala aynı kalitesini koruyan işlerine bayılıyorum. Onlara hala her gittikleri yerde kapalı gişe oluyorlar. Onların büyük bir fanıyım. Onlar benzer türden bir ikinci albüm yapmayı her zaman reddettiler ve bu yüzden onlara hep saygı duydum. Bence onlar gelmiş geçmiş en büyük gruplardan birisi.r1; a33; Jonathan Davis, Korn

r0;Onların yaptıkları herşeyi seviyorum. r0;the Black Albumr1; benim tüm zamanlar içinde favorilerim arasına giren en iyi albümlerden birisi. O albümdeki gibi riffler yazabilmek, o mükemmel davullarla birlikter30; Bazen çok basit görünen şeyler, en etkileyici olanlar olabilir. Fakat benim favori Metallica albüm (1988r42;in) r30;And Justice For Allr17;u.r1; a33; Zacky Vengeance, Avenged Sevenfold

4. Iron Maiden

r0;Maiden ortaya çıktığında, bir başka grubun daha dünyaya egemen olacağını ve Metal Ruhunu yaşatacağını görmek heyecan vericiydi. Bir müzik grubunda çalmak dışında, onlar, gerçekten, bizim yaşama sebeplerimizden biri. Bu müziği seviyoruz. Özellikle yapılan işlerin bu kültüre kan pompalaması önemli ve Maiden bunu yaptı, hala da yapmaya devam ediyor. Bence rekabet etmek, düşman olmaktan daha aktif bir duygur1; a33; Rob Halford, Judas Priest

r0;Killersa33;i ilk duyduğumda a33;İşte budur.a33; dedim. Bütün o güce sahipti a33; ve çekiciliğe. Her şeye sahipti. Geçen sene, Ozzfesta33;te oldukça ilham vericiydiler çünkü yıllar sonra hala sahnede aynı enerjiye sahip olduklarını görebiliyordunuz ve 15 yaşındaki çocuklarla 50 yaşındaki eski elemanların beraber dağıttıklarını izlemek gerçekten etkileyiciydi. Eğer iyi yaptığınız işi bilirseniz ve iyi yaptığınız işten vazgeçmezseniz, asla ölmez. Ebediyen devam edebilirsiniz. Her yorgun hissettiğimde, a33;Adamım, yorulmuş olamazsın. Bruce o sahnede etrafta bir buçuk saat koşuşturup durarak gecede 30 mil kat ediyor, şikayet edecek hiçbir şeyim yoka33; diyorum.r1; a33; Brian Fair, Shadows Fall

r0;Albümlerin çıkmasını beklediğim ilk zamanlardı. r0;Powerslaver1;r16;i henüz almıştım ve r0;Somewhere In Timer1;r16;ı bekliyordum. Müzikal olarak basitti, fakat bir araya getirme tarzları, tamamen değişikti. Onlar bu eski ama istikrarlı akor gelişimlerine geri döndüler, fakat her seferinde kulağa farklı gelmesini sağladılar. Steve Harris 4 telli basla gördüğüm herkesin yapabileceğinden fazlasını yapıyor. Ve Bruce Dickinson? Dostum! Benim için o su katılmamış bir old-school Heavy Metal solisti. En sağlam notaları çıkartıyor ve tam bir şovmen. Tüm bunlar benim bir fan olmamı sağladı. Ve takıldığım arkadaşlarımdan, okul kitaplarına Eddier17;yi çizmeye çalışmayan yoktu.r1; a33; Corey Taylor, Slipknot

5. Pantera

r0;Pantera kızgınlığı, müzisyenliği ve heavy olmayı mükemmel ölçülerde harmanlamıştır. Birçok r0;heavyr1; grup albümleri satsın diye soundlarını yumuşatırken onlar metal müzik bayrağını 10 yıl boyunca dalgalandırdılar. Pantera metal müziği tamamen bir at nalı oyunu olmaktan kurtardı. Bu dünyadaki her gerçek metal grubu, herhangi bir şekilde Panterar17;dan etkilenmiştir.r1; a33; Trevor Phipps, Unearth

r0;Panterar17;yı ilk duyduğumda, inanılmaz heyecanlandım. Metal dünyasına geldiğimden beri, birilerinin ortalığı havaya uçuracak bir etki yapmasını bekliyordum. Onların yaptığı işte buydu. r0;Cowboys From Hellr1;r16;i ilk duyduğumda ilk olarak r16;Tanrım, bu dehşet verici! Birşeyleri değiştirmek için böyle bir müzik ve duruşa gerçekten ihtiyacımız var.r17; diye düşündüm. Rock and Roll tarihinde inanılmaz sayıda grup gelip geçmiştir. Geçip gidenler ve ortalığı sallayanlar ki bunlar hala çok büyük önem taşırlarr30; Pantera da bu ikinci sınıfa dahil olanlardandır1; a33; Rob Halford, Judas Priest

r0;Panterar17;nın en iyi özelliği en karışığından en basidine kadar herşeyi Pantera olarak yapabilmeleri. Örneğin r0;Walkr1;r16;da çok basit ritmler kullandılar ve bu basit ritmlerle müzik tarihinin en r0;Heavyr1; şarkılarından birini yaptılar. Bu istedikleri zaman minimalist olabildiklerini gösteriyor, hem de hala tamamen vurucu olabiliyorlar. Ve de sonra r0;Dominationr1; gibi aşırı teknik içeren bir şarkı yapıyorlar. Aynı zamanda, Pantera bugün metal müzikte olanı başkalarından önce düşündü ve uyguladı. Ve Dimebag tüm bu çılgın şeyleri inanılmaz bir hisle yaptı.r1; a33; Corey Beaulieu, Trivium

6. Slayer

r0;Slayer, bana, r0;Onlar satanist, onları dinleyemezsin!r1; dedikleri ilk gruptu. O zaman bir çok dindar insanla birlikteydim ve Slayer (Hell Awaitsr17;de) bu backward-masking* denen şeyi tamamiyle yapıyordu. Ve ben kaydı tersten dinlerken, a33;Bize katıl, bize katıla33; diyorlar, şeytan ve onun hakkındaki cool şeylerden bahsediyorlardı. Beğenmiştim dostum, sevmiştim ve onlar, kahrolası şarkılar, aşırı hızlıydı. Dave Lombardoa33;nun davul tekniğini severim, bu gün için bile harika bir iş.r1; a33; Jonathan Davis, Korn

*Backward-Masking (ya da Back-Masking): Şarkılara, ancak tersten dinlenildiğinde anlaşılabilecek sözler, gizli mesajlar ekleme durumu. Özellikle Led Zeppelin, the Beatles gibi grupların şarkılarında çokça bulunur.

r0;Yeni gruplar için yapı taşı oldular. Her tür grupta, Slayera33;ın etkisini görebilirsin ve onlarsız, Extreme Metal daha farklı olurdu. Death ve Extreme Metalin müzik dağarcığına birçok şey eklediler.r1; a33; Alex Webster, Cannibal Corpse

r0;Müziklerinin şiddeti ve vahşiliğiyle inanılmaz istikrarlılar; rifler, vokaller ve muhteşem davul ile gerçekten çılgınlığa ve gerçek manyaklığa sebep oldular. Her kayıt ilerleme ve yeni enerjiyle dolu; ama tüm bunlar, hep bildiğimiz ve sevdiğimiz Slayer. Onlar, sürekli Death, Speed ve Trash arasında bocaladılar, nerdeyse Black Metal imajına bile göz kırptılar. Bir çok kişinin bu konuda yanılmasının sebebi, onların yaptığı işin zaten bir tabu olmasındandır.r1; a33; Jamey Jasta, Hatebreed

7. AC/DC

r0;Onlar çok açık, gerçek, düzgün, sade ve anlaşılırdı. AC/DCa33;nin müziği gerçekten sade ve basit, ama bu başarmanın kolay olduğu anl[ Kelime Sansürlendi ] gelmez. Bazı şarkılar çok basit görünür ama aslında yapması en zor olanlardır. Ac/Dca33;nin bütün kayıtlarına sahibim ve bu gün onlardan herhangi biri bu gün de yeniden piyasaya çıkabilir. Bonn Scott bırakmadan önce ki son Avrupa turlarında, Priesta33;i da aldılar ve bu metal dünyasının kapısından içeri ilk adımımızı atmamıza büyük yardım sağladı. Bu yüzden sadece grubun müziğini ve kendilerini sevmiyor, onlara teşekkürde ediyoruz.r1; a33; Rob Halford, Judas Priest

r0;İki önemli şey var, Angus ve Malcolma33;un yaptığı, benim de yapmayı sevdiğim iki şey. Rifflerindeki basitlik ve herhangi bir parçayı monotonluğa sebep vermeden devam ettirebilmeleri. Bon Scotta33;dan dolayı onların ilk zaman ki işlerine daha çok düşkünüm. O hiçbir zaman vazgeçmiyordu. AC/DC dinleyen genç bir çocuk benimle birlikte yankılanıyor.r1; a33; Dave Mustaine, Megadeth

8. Motörhead

r0;Grubu herkes biliyor, ama piyasaya oynamıyorlar. Sex Pistols gibiler, annem de biliyor Sex Pistolsa33;un kim olduğunu. Motörhead çığır açmış bir efsane; ama sadece Hardcore hayranları onların müziğini biliyor. Sanırım çok sevilmelerinin sebebi, onlarda gördüğün ve aldığının aynı olması. Motörheada33;de hayali şeyler yok, ve onlar Punk ile Metal arasında köprüler. Çok açık ve çok hızlılar, saçmalıklar ve gereksizlikler yok. Metallicaa33;nın uçmaya hazır hali gibi.r1; a33; Fozzy frontman/ WWE champion Chris Jericho

9. KISS

r0;Kissa33;i seviyorum çünkü onlar makyajlı dört adamdan daha fazlası, çekici, aldatıcı rockdan, kandan çok daha fazlası, onlar ateş ve patlama. Kiss ulaşabileceğimiz en yüksek Rocka33;n Roll fantezisi, yaşamımızı çürüten bir patlama. Onlar bizi can sıkıntısından kurtarmak için başka bir dünyadan gönderilen süper kahramanlar.r1; a33; Rob Zombie

10. Mötley Crüe

r0;Mötley Crüe yaptığı her şeyle Amerikan Rolling Stones gibi. Gruptaki karakterler, tam, gerçek Rocka33;n Roll. Harika müzisyenler, harika yazarlar, harika şovmenler. Ve geçtiğimiz zamanlarda hevesle beklenen yeniden birleşmelerine tanık olduk. Bu bütün Amerikaa33;yı yerinden oynattı. Onları gerçekten seviyorum ve muhteşem olduklarını düşünüyorum.r1; Rob Halford

Mtv Tarafından Belirlenen En İyi Metal Gruplar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» metaL müZik türLeri
» metal müzik türleri 3
» MetaL GrupLarının AnLamLarı